Jak pozyskać dobrą bazę danych?

Jak pozyskać dobrą bazę danych e-mail

Jak pozyskać dobrą bazę danych?

W dzisiejszych czasach e-mail marketing daje firmom olbrzymie możliwości do promowania swoich towarów i usług, ale by skorzystać z jego olbrzymiego potencjału należy najpierw pozyskać porządną bazę mailingową i bazę e-mail. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak zdobyć porządną bazę mailingową, aby poprawić skuteczność kampanii mailingowej, czy mailingu.

 

Mam olbrzymią bazę danych – co zrobić?

Osoby, które dysponują olbrzymią bazą mailingową danych muszą w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się z jakich wcześniejszych działań, tak naprawdę udało się ją pozyskać. Warto dokładnie posegmentować bazę pod kątem źródeł, z których to pozyskaliśmy naszych odbiorców. Dobrze posegmentowana baza mailingowa pozwoli nam usprawnić mailing.

 

Nie mam bazy danych – co wówczas?

Samodzielne zbieranie bazy jest najbardziej czasochłonnym rozwiązaniem, ale jednocześnie przynoszącym największe efekty. Aby pozyskać wartościowych odbiorców w pierwszej kolejności warto na swojej stronie firmowej umieścić specjalny formularz zapisu do newslettera. Adresy zebrane właśnie z prywatnego newslettera będą bardzo dobrze konwertować. Można także skorzystać z bieżących komunikacji z odbiorcami, dodając na przykład do swojej stopki informacje o możliwości zapisania się do newslettera.

 

Jak pozyskać wartościowych odbiorców?

Wartościowych odbiorców najłatwiej jest pozyskać, jeżeli zaoferujemy im specjalne produkty premium. Oczywiście formą zapłaty za produkty premium będzie adres mailowy. Bardzo wiele firm, które chcą uruchomić w niedalekiej przyszłości owocne i skuteczne kampanie mailingowe w celu pozyskania listy potencjalnych klientów organizują ciekawe konkursy z nagrodami. W przypadku konkursów, warto zadbać o to, aby próg wejścia nie był za niski (dla każdego), dzięki czemu pozyskamy wyłącznie wartościowych klientów, którzy tak naprawdę będą zainteresowanie naszą firmą, a nie jedynie wygraniem konkursu.

Mailingo

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, iż e-mail marketing to skuteczna i efektywna forma reklamy. Poprawimy Twoje kontakty z klientami i jednocześnie zwiększymy Twoje zyski.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.