E-mail marketing – co to jest?

E-mail marketing

E-mail marketing – co to jest?

E-mail marketing to narzędzie uniwersalne, sukcesywnie wykorzystywane w wielu branżach. Z jego pomocą można przeprowadzać rozmaite działania marketingowe:
budowanie dobrego wizerunku firmy
informowanie o nowościach w firmie
pozyskiwanie potencjalnych klientów
informowanie o oferowanych usługach
powiększanie lojalności obecnych klientów
informowanie o oferowanych produktach

Przemyślenie strategii jest kluczowym i istotnym działaniem zmierzającym do sukcesu w e-mail marketingu. Wysyłka kampanii mailingowej powinna być zaplanowana we wszystkich szczegółach, dlatego tak ważne jest wykorzystanie profesjonalnych narzędzi e-mail marketingu. Jeśli można korzystać z usług indywidualnego konsultanta, ma się pewność, iż reklamowe kampanie mailingowe przeprowadzone zostaną w sposób efektywny i skuteczny.

Podstawową zasadą skutecznej kampanii mailingowej i e-mail marketingu jest posiadanie odpowiedniej bazy adresowej. Oznacza to, iż powinniśmy dysponować listą zweryfikowanych adresów mailowych osób, wyrażających zgodę na otrzymywanie od nas informacji handlowej.
Zbierając adresy e-mail, musimy zadbać o to, żeby odbywało się to w modelu double opt-in. Działa to tak, że osoba, zapisująca się do newslettera na naszej witrynie internetowej, musi dodatkowo potwierdzić ten fakt za pomocą kliknięcia w link w mailu potwierdzającym. Dzięki temu mamy pewność, iż podany adres e-mail rzeczywiście należy do tej osoby. W wysyłanym mailu potwierdzającym, powinniśmy umieścić formułkę zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych danej osoby, oraz zgodę na przekazywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Zbiór posiadanych danych osobowych musimy zarejestrować w GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych).
Najbardziej popularną formą budowania listy adresowej jest umieszczenie formularza zapisu do newslettera na swojej stronie www. Formularz powinien zostać umieszczony w widocznym miejscu na witrynie. najlepiej ograniczyć pozyskiwanie danych osobowych do podania imienia i adresu e-mail.

Jeśli interesują Cię inne sposoby budowania baz adresowych, skontaktuj się z nami! Chcesz wykorzystać e-mail marketing w promocji firmy? Zgłoś się do naszej firmy! Wspólnie profesjonalnie zaplanujemy i przeprowadzimy perfekcyjną kampanię!
Mailingo

Skuteczny e-mail marketing

Mailingo

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, iż e-mail marketing to skuteczna i efektywna forma reklamy. Poprawimy Twoje kontakty z klientami i jednocześnie zwiększymy Twoje zyski.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.